Co je výšivka a nášivka?

2     1

Výšivky i nášivky jsou tu s námi již po staletí. Technologie a možnosti vyšívání se od dávných věků velmi posunuly, nicméně základ je stále stejný.

Pro vyšívání se neobejdete bez jehly, nitě a látky. 

V naší rodinné firmě se zabýváme nášivkami a výšivkami několikátým rokem a snažíme se být lepší a lepší s každou objednávkou.

Výšivka

Výšivka je pro nás vyšívaný vzor přímo na látku nebo textil, který po vyšití víceméně neupravujeme. Jedná se například o firemní loga na tričkách, jméno na čepici nebo obrázek na mikině. Výšivka je o něco náročnější než nášivka, vyšíváte přímo na jednotlivý kus textilu a není zde prostor pro chybu. Stačí špatně naměřit, napnout do vyšívacího rámečku a textil je zničený a musí se objednat nový. U nás vyšíváme jak na textil od našich dodavatelů, tak i na textil, který nám dodá zákazník. Výšivka na textil přes našeho dodavatele je levnější, než když vyšíváme na zákazníkem dodaný textil, kde v případě poškození textilu nemůžeme objednat nový kus a je tam pro nás tedy velké riziko. A přeci jen jsme jen lidi a chybička se občas může vloudit.

1_155877116_714982612496533_720538695234214737_n

Nášivka

Nášivka je textilní výrobek, který si po vyšití zákazník našije nebo nažehlí na požadovaný textil. Nášivky tak nabízí zákazníkovi skoro neomezené možnosti v jejich následné aplikaci, velikosti a tvarech. Velkou výhodou při výrobě nášivek, je to, že počet pokusů je neomezený, a proto si dáváme vždy velmi záležet a nášivky postupně upravujeme dokud s nimi nejsme 100% spokojeni. Největšími odběrateli nášivek od nás jsou skauti. My sami jsme skauty a tak se každou zakázku snažíme udělat na míru a dát do ní kus svého skautského srdce. Nášivky obvykle dodáváme našívací, rozhodně není problém nášivku udělat na suchý zip nebo na následné nažehlení na textil.

Jak takové výšivky a nášivky vypadají se můžete podívat v naší galerii.

Pokud víte, co chcete a zajímá vás nezávazná kalkulace vyplňte prosím formulář zde.